KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7764286
*
nr 776 4286
Akvarell
Kina, bambu, motivets mått: 40x64
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 19:42:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 17:54:50
1
200 kr
6/9 20:37:51
2
200 kr
8/9 23:21:45
3
250 kr
10/9 16:04:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bambu kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6124 Parti grafik
+ akvarell, Diverese, oramade lösa blad, Bland ann..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:20
*
Akvarell
nr 776 4286
Akvarell
Kina, bambu, motivets mått: 40x64
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 17:54:50 | 1 | 200 kr |
6/9 20:37:51 | 2 | 200 kr |
8/9 23:21:45 | 3 | 250 kr |
10/9 16:04:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bambu kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6124 Parti grafik
+ akvarell, Diverese, oramade lösa blad, Bland ann..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:20